Skip to main content

+38 067 460 9264

+38 046 265 1854

лого дюна чернігів туристична агенція

Наша адреса:

Чернігів, Перемоги пр., 95, оф. 214

Старовинна архітектура та романтична атмосфера

Созополь


У південно-східній частині Болгарії розташоване чудове місто Созополь. Воно займає невеликий півострів, оточений спокійними хвилями Чорного моря. З піщаного пляжу видніється Святий Іван – найбільший болгарський острів. Поєднання безкрайніх вод, яскравого неба та зелених пагорбів створює неймовірні краєвиди. А завдяки м’якому клімату із середньою річною температурою +25°С сюди однаково приємно приїжджати влітку для класичного пляжного відпочинку та повертатися взимку, щоб досліджувати давні пам’ятки.

Повірте, важливих історичних пам’яток та зразків архітектури тут вистачає, адже історія міста починається ще у IV-III тисячоліттях до нашої ери. З того часу Созополь встиг побувати домом давньогрецького бога Аполлона, полем жорстоких бойових дій під час російсько-турецької війни. Але саме зараз він може виконувати ту роль, яку йому відвела благодатна природа – роль одного з кращих курортів на узбережжі Чорного моря. Про минулі часи вам нагадають амфітеатр Аполлона, замок Равадіново та дерев’яні будиночки з черепичними дахами, а у сучасність допоможуть повернутися розкішні готельні комплекси і понад 600 ресторанів, кафе, таверн, барів та дискотек.

ПАМ’ЯТКИ

Замок Равадінове

Замок Равадиново – це сказочне спорядження в середньовековому стилі. Замок виглядає як величественная крепость із мультфільмів, де під стражей взаперти держали принцесс.

Внешне замок поєднує в собі, казалось би, не поєднуються стилі. Це і елементи готики, і стиль, що видається іспанського архітектора Антоніо Гауді, суміш культури Болгарії, Китая, так же переплітаються казкові мотиви з духом волшебства і магії. Здание виложено камнем і має гостроконечні башні. Вхід зберігається средневековыми рицарями в металевих доспехах. С цими скульптурами часто люблять фотографуватися туристи. Совокупність усіх цих речей в одній будові – робить Замок Равадиново особливим і запам’ятовуваним місцем, обов’язковим для відвідування.

Зараз можна відвідати годинник при замку і його вінний погреб, трапезну, кімнату з креслами для фото. Поселення можуть гуляти на території Замка, любоватися фонтанами, ландшафтним садом і прудом, де живуть лебеди. Так же є можливість побачити смачні болгарські вина та спробувати місцеві делікатеси в місцевому ресторанчику. В майбутньому крепость частково планують використовувати в якості готелю.

Археологічний музей Созополя

Туристам, які приїхали до Созополя, настійно рекомендується обміняти частину дня, проведеного на пляжі під палючим сонцем, на захоплюючий урок історії, а саме відвідати історичні пам’ятки та познайомитися з цінностями минулого, що зберігаються у цій унікальній місцевості.

Одним із таких найцікавіших місць є Археологічний музей, який територіально розташований у старій частині міста та визнаний культурним центром Созополя.

Музей є невеликою будівлею, що знаходиться на головній набережній. Тут зібрано наймасштабнішу колекцію античної кераміки кінця VI – II століття до нашої ери, а також представлені дивовижні мініатюрні статуетки різних тварин.

Безперечно, не можна обминути стороною 700-річного созопольського вампіра. Це чоловічий скелет, до лівих грудей якого приліплено залізну зброю вбивства. Ходять легенди, що це останки місцевого дворянина – правителя, який жив у міській фортеці. Подейкують, що це був мстивий і бездушний чоловік якого багато хто боявся. Тому після його смерті, піддані дворянина встромили йому в серце клин, щоб він дивом не повстав з могили і не продовжував чинити злодіяння.

Також в Археологічному музеї зберігається труна, в якій заховані мощі Святого Іоанна Хрестителя, знайденого у старому монастирі на сусідньому найбільшому чорноморському острові Святого Івана.

Острів Святого Івана

Острів Святий Іван розташований лише за 2 км на північ від старого міста Созополя. Ця місцевість визнана найбільшим болгарським островом у територіальних водах Чорного моря, загальною площею 66га. Найвищі гори острова сягають висоти близько 33 метрів. Тут споруджено маяк, який використовується моряками для легшого орієнтиру на шляху до Бургаса.

Якщо заглибитися в історію, то острів вперше був заселений древнім племенем фракійським ще в VII столітті до нашої ери. У південно-західній частині острова в період з 1828 по 1829 р. ця територія служила притулком для військового табору військ Османської імперії, які брали участь у російсько-турецькій війні. Пізніше, внаслідок проведення археологічних розкопок у 1985 році, дослідники виявили залишки двох храмів, бібліотеки та царської резиденції.

Сьогодні природа острова порадує всіх мандрівників своїми химерними скелястими формами та невеликими печерами. Так само ця місцевість багата різноманітністю квітів, достатком рослинного та тваринного світу. Тут гніздиться найбільша колона чайок.


  • Орієнтовний бюджет

    € 200
  • Тип поїздки

  • Тривалість

  • Місце початку

  • Кінцевий пункт

Подібні подорожі