Шарджа
Шарджа вважається одним із найкращих пляжних напрямків у всій Перській затоці. Відпочинок у місцевих готелях не б’є по кишені, приємно дивує рівнем сервісу, а пляжна лінія простяглася на десятки кілометрів, спокушаючи поціновувачів розслабленого відпочинку та різноманітних водних активностей.
М’який білий пісок, пишні пальми та лагідні бірюзові води затоки приваблюють сюди не лише туристів, а й місцевих. А пологий захід і піщане мілководдя ідеально підходять для відпочинку сімей із дітьми. При цьому в Шарджі немає метушні, властивої багатьом арабським курортам. Більшість прибережних готелів мають власні просторі пляжі, оснащені всім необхідним для комфортного відпочинку (парасольки, шезлонги, душові, роздягальні, пляжні бари, станції водних видів спорту тощо). Пляжного дрес-коду тут можна не дотримуватися, але якщо захочете відвідати громадський пляж, будьте готові до деяких обмежень: жінкам там можна перебувати лише в закритих купальниках за ісламським зразком, про що вас ввічливо попередять наглядачі пляжу та попросять переодягнутися.
Найбільш популярними міськими пляжами вважаються Аль-Мамзар, Аль-Хан та Аль-Корніш. Аль-Мамзар – це величезний пляжний комплекс із п’ятьма обладнаними пляжами, басейнами, спортивними майданчиками, прокатом водного транспорту та зонами для пікніків. Для юних мандрівників тут також справжнє роздолля – дитяча залізниця, гірки, різноманітні атракціони. Пляжі-лагуни Аль-Хан розташовані ближче до центру, їх облюбували шанувальники водних видів спорту. Аль-Корніш – місце, де можна насолодитися безтурботним відпочинком в оточенні тінистих пальм.
Окрім відвідування пляжів, у Шарджі можна зайнятися шопінгом, пройтися музеями та галереями, побувати в центрі дикої природи, покататися на колесі огляду, прогулятися розкішною набережною, звідки відкривається чудовий краєвид на місто. Найвідомішою пам’яткою емірату є мечеть Аль-Нур, яка розташована неподалік набережної. Красива будівля з білого мармуру, побудована за подобою Блакитної мечеті у Стамбулі, відкрита для туристів.
Насолоджуючись відпочинком у Шарджі, слід пам’ятати, що це «найсуворіший» емірат. Тут під забороною не лише алкоголь, а й кальянні. У громадських місцях необхідно дотримуватись правил пристойності в одязі та поведінці.
ПАМ’ЯТКИ
Парк «Аль-Монтаза»
Це одне з найпопулярніших туристичних місць у Шарджі. Сімейний парк, де кожен знайде собі розвагу до душі: атракціони для дітей та дорослих, басейни, водоспади, чудовий аквапарк, боулінг, батути. Та головна родзинка – залізниця, що проходить по всій території парку. Парк «Аль-Монтаза» (раніше він називався «Аль-Джазіра») розташований на невеликому острові в затоці Халід, за 4 кілометри від центру міста.
Тут ви зможете покататися на оглядовому колесі, звідки відкривається чудовий краєвид на парк, а також відвідати міні-зоосад з дикими тваринами. Прогуляйтеся квітковими алеями, схожими на строкаті східні килими, прокотіться лагуною на невеликих катерах, а потім вирушайте в кафе, де вам запропонують смачні страви місцевої кухні. З парку відкривається чудовий краєвид на центральний ринок Blue Souq, пляж Корніш і фонтан Шарджа, що б’є прямо з лагуни. До речі, місцевий фонтан є третім за розміром у світі.
Плануючи візит до парку, враховуйте, що у вівторок в Аль-Монатзі так званий жіночий день: вхід дозволений лише жінкам та дітям у їхньому супроводі.
Мечеть Аль-Нур
З арабської «нур» перекладається як «світло». «Світла мечеть» осяює своєю чарівністю західну частину міста Шарджа. Це культове місце, прообразом якого є Блакитна мечеть у Стамбулі. Храм не входить до списку наймасштабніших і найвеличніших будівель міста. Проте Аль-Нур справедливо вважається найкрасивішою мечеттю регіону. Споруда була збудована всього за два роки, завдяки застосуванню передових технологічних розробок. А назва мечеті повністю відповідає дійсності. Для її оздоблення використовували білий мармур з Італії та Індії. Двері храму були вперше відчинені для відвідувачів у 2005 році на згадку про наслідного принца, який трагічно пішов з життя. Зовнішній образ Аль-Нур справді вражає, а найцікавіше чекає на вас усередині.
На даний момент це один із трьох храмів ОАЕ, переступити поріг яких може не мусульманин. Щопонеділка та щочетвера вранці тут проводиться екскурсія для туристів. Трохи більше ніж за годину ви дізнаєтеся більше про таїнства ісламу, стародавні традиції, оглянете дивовижні інтер’єри, а в кінці на вас чекатиме затишна бесіда з чаєм, кавою та еміратськими фініками. Не полінуйтеся підняти голову та детально роздивится витончені геометричні та квіткові мотиви на стінах, куполах, арках та колонах. Велика зала розрахована на 2200 осіб, а мала для жінок – на 400 віруючих.
Цікаво, що крім релігійної функції мечеть працює також як громадська бібліотека. Уздовж стін можна побачити довгі палуби стелажів із книгами з філософії, права, копіями Корану. Часто в книгах видніються закладки, залишені відвідувачами. Це свідчення того, що для мусульман мечеть – не просто місце для молитов, а й центр освіти, культури та спілкування. Незважаючи на невеликі розміри, храм вже встановив кілька світових рекордів. Серед них – найдовший стіл для Іфтар у світі (1 км). Так в ісламі називають вечірню трапезу під час святого Рамадану.
-
Орієнтовний бюджет
-
Тип поїздки
-
Тривалість
-
Місце початку
-
Кінцевий пункт