Skip to main content

+38 067 460 9264

+38 046 265 1854

лого дюна чернігів туристична агенція

Наша адреса:

Чернігів, Перемоги пр., 95, оф. 214

Чарівна Аланія

Аланія


Чарівна Аланія належить до числа найпопулярніших курортів середземноморського узбережжя Туреччини. Цей невеликий курорт знайде, що запропонувати мандрівникові з будь-яким рівнем достатку. Від галасливих вечірок біля пристані до тихого сімейного відпочинку на білих пляжах. Місцеві пляжі справді заслуговують на увагу. Вони відзначені Блакитним прапором та славляться кришталево чистою водою, чудовою інфраструктурою та мальовничими ландшафтами. Серед найулюбленіших – сонячний пляж Клеопатра, спокійний Кейкубат для відпочинку всією родиною та широкий Дамлаташ поблизу однойменної печери.

У місті ви помітите кілька особливо жвавих локацій. Насамперед, це великий порт. Тут не замовкають ритми запальних вечірок до самого ранку. А вдень епіцентр міського життя переміщується на бульвар Ататюрка та Східний базар. Це головні торгові точки Аланії, де, за бажання, можна знайти все, що завгодно. Соковиті фрукти, місцеві делікатеси, прянощі, кава, прикраси, сувеніри, одяг та багато іншого.

Аланію не можна назвати джерелом пам’яток. Головна фішка курорту – атмосферність. Обов’язково підніміться на Червону вежу (Кизил Куле), щоб оглянути мальовниче містечко з усіх боків. Вежа XIII століття є символом Аланії та навіть увічнена на банкнотах старого зразка та на прапорі. На першому поверсі представлена ​​етнографічна експозиція. У місті добре збереглася цитадель візантійських часів Іч-Кале. Фортеця височіє на пагорбі, а за її стінами можна виявити руїни середньовічного замку та адміністративних споруд давнини.

Місцевість багата на мечеті, мавзолеї та витончені вілли XIX століття. Але головним скарбом Аланії по праву вважаються печери і гроти, які раніше були надійним притулком для спритних піратів. Печера закоханих, Фосфорний грот, Дамлаташ з химерними тисячолітні сталагмітами і сталактитами – ці природні дивовижі окутані безліччю легенд, які приваблюють сотні допитливих туристів.

ПАМ’ЯТКИ

Аланійська фортеця

Фортеця Аладдіна, Клеопатри, піратська… Як тільки не називали мальовниче укріплення за століття свого існування. Величне будівництво займає територію площею близько 10 гектарів, а довжина стін становить близько 6 кілометрів. Побудована турками-сельджуками, вона виконувала оборонну функцію – недарма фортеця знаходиться на скелястому узбережжі, практично недосяжна для загарбників з моря. Три ряди стін, 83 вежі, 140 бастіонів, численні арочні проходи та внутрішні переходи… Архітектори постаралися на славу.

Печера Дамлаташ

Унікальне природне утворення Дамлаташ розташоване в західній частині історичної фортеці Аланії. Печера була виявлена ​​лише в середині минулого століття, причому цілком випадково, під час робіт на каменоломні. У кінці 50-метрового проходу відкривається дивовижний простір – справжнє царство химерних сталактитів та сталагмітів. Сама назва печери перекладається як «крапля на камені». Вік кам’яних скульптур сягає 15 000 років!


 • Орієнтовний бюджет

  € 300
 • Тип поїздки

  Відпочинок на морі
 • Тривалість

  не обмежено
 • Місце початку

  Аланія
 • Кінцевий пункт

  Аланія

Подібні подорожі

Анталія

У багатьох мандрівників відпочинок у Туреччині асоціюється саме з Анталією – привабливим містом на узбережжі Середземного моря. І це не дивно. Упродовж багатьох років Анталі…