Skip to main content

+38 067 460 9264

+38 046 265 1854

лого дюна чернігів туристична агенція

Наша адреса:

Чернігів, Перемоги пр., 95, оф. 214

Острів екотуризму

Ко Самет


Багата природа та мальовничі пейзажі – одні з головних причин відвідати Таїланд та його райські острови. Ко Самет саме один із таких островів, що приваблюють мандрівників первозданною природою і приємною атмосферою, яка сприяє розслабленню. Він знаходиться у провінції Районг, за 6 кілометрів від материка. Омивається теплими водами Сіамської затоки. Популярний цей курорт завдяки зручній логістиці та практично незайманій мальовничій природі, вода тут прозора, багато красивих бухт, а пляжі білосніжні. Біля острова багато коралових рифів, тут буде дуже цікаво займатися дайвінгом та снорклінгом.

На північному сході Ко Самету знаходиться село Надан, а поруч однойменний пірс, куди прибувають пороми та човни з материка. Також тут знаходиться рибальське село і ферма з вирощування риб та черепах. У південній частині острова Самет розташований Національний парк, в якому особливо цікаво прогулятися, насолоджуючись природою. Західна частина острова вкрита скелями, крім пляжу Ао Пхрао. Біля цього пляжу зосереджені готелі та чудова туристична інфраструктура. А східне узбережжя славиться найкрасивішими пляжами, які дарують найприємніші емоції від відпочинку.

ПАМ’ЯТКИ

Русалка з немовлям

Кожен національний парк у Таїланді, будь то білі острови або непрохідні тропічні джунглі, має свою історію. У тому числі і Кхао Лаєм Я-Му Ко Самет. Цей морський заповідник розташований у Сіамській затоці і відомий своїми піщаними пляжами та кришталево чистими водами. Але в нього є ще одна визначна пам’ятка, про яку хотілося б розповісти більше, – острів Ко Самет, усипаний статуями русалок.

Історія Ко Самета описана у відомій тайській поемі Пхра Апхай Мані 1870 року. Коротко, це історія життя і подорожей молодого принца Апхай Мані, який був вигнаний з стародавнього Сіаму для підготовки до королівських обов’язків. На Ко Саметі він зустрів русалок, які захищали, підтримували та просвічували юного спадкоємця. Щоб віддати шану цій історії та її автору, на острові встановили кілька статуй міфічних істот. Одна з них – русалка з маленькою дитиною на руках, що символізує зв’язок людини з матір’ю-природою.

Алхай Мані та Русалка

Статуя розташована на острові Ко Самет у мальовничій Сіамській затоці. Дістатися до нього можна на поромі з Районгу. Дорога займе від 30 хвилин до години, залежно від погоди.

Острів Ко Самет згадується у поемі Пхра Апхай Мані, написаної легендарним автором Сунтхон Пху. Епічна поема з 48 700 рядків є еталоном поезії, оскільки вона була створена відповідно до тайської традиції, але при цьому так, щоб широка публіка (включаючи молодих студентів) могла зрозуміти її без труднощів.

Пхра Апхай Мані – це історія про юного принца, якого вигнали із Сіаму для підготовки до королівських обов’язків. Але замість того, щоб навчатися мистецтву бою, спадкоємець навчався грати на флейті. Коли він повернувся додому до батька, щоб продемонструвати свій новий навик, король розлютився і принц був змушений знову вирушити на пошуки себе. На острові Ко Самет він зустрів русалок, які підтримали його у скрутну хвилину. У результаті герої стали справжніми друзями, знайшовши один в одному опору.

Башти з каміння

Незвичайні кам’яні вежі розташовані на пляжі Ао Пудса на острові Ко Самет. Композицію створили ще в 1958 році і за цей час камені жодного разу не розпалися, навіть під час сильного шторму. Дістатися до пам’ятки найзручніше по піщаному березі. Прогулюючись, не проґавте можливості помилуватися красивими краєвидами на Сіамську затоку і зробити кілька фотографій на згадку.

Острів Ко Самет дуже мальовничий і вже багато років приваблює туристів із різних куточків земної кулі своїми білими пляжами, затишними бухтами, аквамариновими водами та рожевими заходами сонця. Все найцікавіше відбувається у північній частині острова, південна частина більше підійде шанувальникам спокійного розміреного відпочинку.

Незважаючи на те, що Ко Самет є найближчим до Бангкока великим островом, він на диво слабо розвинений, з густими джунглями та малоповерховими готелями. У більшості південних бухт лише один або два курорти.

Статуя Будди та храм

5-метрова статуя білосніжного Будди і великий храм являються найпопулярнішими пам’ятками острова Ко Самет. Ці місця обов’язково потрібно включити в план екскурсії, щоб ближче познайомитися з буддійською релігією і пройнятися духом тайських традицій.

Дістатись до статуї Будди можна пішки з села Надан, визначна пам’ятка знаходиться поряд із входом у національний парк та пірсом. Фігура просвітленого пофарбована в білий колір, біля її підніжжя – кам’яний вівтар, куди зазвичай приносять квіти та пахощі. З двох сторін стоять скульптури злісних охоронців, а дорога, яка веде до Будди, прикрашена скульптурами гігантських золотих драконів.

Буддистський храм побудований в центральній частині острова, на вулиці, яка проходить від пірсу до пляжу Сай-Кео. Для тайців – це релігійний та культурний центр. Крім служб, там проходять різноманітні збори, виставки та безліч інших культурних заходів.


  • Орієнтовний бюджет

  • Тип поїздки

  • Тривалість

  • Місце початку

  • Кінцевий пункт

Подібні подорожі

Паттайя

За дві години їзди на південний схід від Бангкока знаходиться Паттайя, найбільш яскраве, цікаве та популярне тайське місто-курорт із досить демократичними цінами на відпочин…

о. Пхукет

Пхукет – головний улюбленець туристів з усього світу. Він приваблює мандрівників унікальною природою, дивовижними пейзажами, багатим історичним минулим, розвиненою туристичн…

Крабі

Крабі – це неймовірної краси узбережжя Андаманського моря з карстовими печерами, розкішними пляжами і смарагдовими джунглями. Також це одна з провінцій Таїланду та улюбленец…

Сатун

Сатун – найбільш південна провінція Таїланду, яка вражає сумішшю культур, розкішними пейзажами, красою смарагдових тропіків і усамітнених чистих пляжів. Провінція розташован…

Као Лак

Таїланд – унікальне місце, де смарагдові ліси зустрічаються з розкішними пляжами, а унікальна стародавня культура поєднується з розвиненою туристичною інфраструктурою. Као Л…