Skip to main content

+38 067 460 9264

+38 046 265 1854

лого дюна чернігів туристична агенція

Наша адреса:

Чернігів, Перемоги пр., 95, оф. 214

Місто архітектурних шедеврів

Несебр


Невеликий скелястий півострів та частина прилеглої території в оточенні галасливих хвиль Чорного моря – ось і всі володіння Несебра. Це красиве містечко займає трохи менше 32 км² та вміщує близько 10 000 жителів і кілька сотень, а то й тисяч, туристів. Найбільше місто Південно-Східної Болгарії, Бургас, пов’язують з Несебром 37 кілометрів гладких доріг, тому після прибуття у цю сонячну країну мандрівники виділяють хоча б день, щоб залишити великі населені пункти і вирушити у відокремлений куточок з багатою історією та самобутньою культурою.

Несебр складається з двох частин, що органічно зливаються в одне прекрасне ціле. Нове місто повне сучасних будівель, курортних комплексів, готелів та розваг, таких як аквапарк чи боулінг. Старий Несебр є чимось абсолютно унікальним. Він розташувався на півострові, на деякій відстані від шуму сучасності. Колись, будучи фракійським поселенням Месембрія, зараз він вважається найстарішим європейським містом. Тут і досі під захистом ЮНЕСКО зберігаються руїни стародавніх воріт, фортець, веж та неймовірні барельєфи.

ПАМ’ЯТКИ

Церква Христа Пантократора

Церква Христа Пантократора є православним храмом, розташованим у місті Несебр. Будівля знаходиться на території архітектурно-історичного резервату, який входить до Списку культурної та історичної спадщини ЮНЕСКО, а також до Списку національних туристичних об’єктів Болгарії.

Церква, яка є однією з головних визначних пам’яток Несебра, була збудована у XIII-XIV століттях. Це один із найвідоміших і найбільш добре збережених середньовічних храмів міста. До наших днів будівля зберіглася не повністю (відсутня частина стіни та купол однієї з веж), проте вона і сьогодні вражає своєю красою та особливим архітектурним стилем.

Будівля має прямокутну форму і досягає в довжину та ширину близько 16 та 7 метрів, відповідно. Два виходи розташовуються на західній та південній стороні. Зі східного боку знаходяться три невеликі, багато профільованих апсиди. Над притвором височить квадратна вежа-дзвіниця. На даху будівлі розташована восьмигранна вежа з арочними вікнами. Головна зовнішня прикраса храму – фактурна кладка з цегли різного розміру та кольору. Велика кількість подвійних і потрійних арочних елементів, профільування та інші цікаві архітектурні рішення роблять церкву Христа Пантократора справжнім твором архітектурного мистецтва.

Етнографічний музей Несебра

У найцікавішому болгарському місті Несебр, поблизу порту та амфітеатру на вулиці Месембрія розташований Етнографічний музей. Це одна з найвідоміших пам’яток міста. Музей відкритий у старовинному старовинному особняку часів епохи раннього болгарського відродження, який раніше належав забезпеченому купцю. Тут кожен гість міста може познайомитися з тим як жили болгари кілька століть тому, детальніше дізнатися про їхній побут та традиції.

Зали будівлі є тематичні виставки. Особливо цікавою буде зала, де на манекенах одягнені елегантні сукні початку ХХ століття та весільні сукні віком понад 100 років. В інших приміщеннях зберігаються предмети домашнього побуту, добірка чорно-білих фотознімків, національний болгарський текстиль, а також унікальні меблі. Варто подивитися відреставровану вітальню з каміном, витонченим різьбленням на стелі та старовинними предметами першої необхідності. Окрім того, бажаючі можуть побачити невелику експозицію, присвячену македонським поселенцям у Болгарії.

В історичному аспекті рекомендується відвідати Несебр на початку або наприкінці літнього сезону, коли туристів стає менше і краще насолодитися екскурсіями, музеями та оглядом місцевих визначних пам’яток.

Аквапарк “Aqua Paradise”

Аквапарк Aqua Paradise розмістився в західній частині Несебра, в шикарному 4-зірковому готелі Aqua Paradise Resort, який вперше був відкритий в 2018 році. Також Аквапарк знаходиться недалеко від центру болгарського курорту Равда, всього в 2,5 км. Поблизу відкрито безліч ресторанчиків, барів, дискотек та магазинів, що, безперечно, є великим плюсом для відпочиваючих.

Туристи, які проживатимуть у готелі Aqua Paradise Resort 4*, можуть відвідувати аквапарк без будь-якої додаткової плати.

«Аква Парадайз» вважається найбільшим аквапарком у країні, у ньому функціонує близько 40 атракціонів. Тут можна весело провести час у компанії другої половинки, з друзями та особливо з дітьми. Туристи зможуть отримати заряд адреналіну, випробувати нові емоції та вдосталь побути активними. На цій розважальній території зведено два екстремальні спуски, висота яких досягає 22 метрів (приблизно 7-поверхова будівля).

Для більш спокійного відпочинку, в аквапарку можна піти на масажні та водні розслаблюючі процедури, поплавати в басейні або лінивій річці, також передбачена велика дитяча водна зона. За бажання тут можна ситно і смачно поїсти або взяти парочку охолоджувальних напоїв в одному з п’яти барів.

В «Аква Парадайз» все збудовано з урахуванням високих стандартів, оскільки безпека відвідувачів ставиться на перше місце. Кожен гість аквапарку залишиться задоволеним та неодмінно захоче відвідати це місце ще раз.


  • Орієнтовний бюджет

    € 200
  • Тип поїздки

  • Тривалість

  • Місце початку

  • Кінцевий пункт

Подібні подорожі

Созополь

У південно-східній частині Болгарії розташоване чудове місто Созополь. Воно займає невеликий півострів, оточений спокійними хвилями Чорного моря. З піщаного пляжу видніється…

Святий Влас

На узбережжі Чорного моря, по сусідству з популярним курортом Сонячний Берег, допитливий турист зможе відшукати Святий Влас. Це місто з 60-х років минулого століття вступило…