Skip to main content

+38 067 460 9264

+38 046 265 1854

лого дюна чернігів туристична агенція

Наша адреса:

Чернігів, Перемоги пр., 95, оф. 214

Справжня пляжна казка

Золоті Піски


Відомий болгарський курорт Золоті Піски ще з 1957 року завоював серця іноземних туристів та місцевих жителів. Він знаходиться всього за 18 кілометрів від центру Варни, в оточенні мальовничої природи національного парку та краєвидів Чорноморського узбережжя.

Уздовж протяжної берегової лінії стрункими рядами вишикувалися сучасні готелі, класичні санаторії, будинки відпочинку та водолікарні. Така різноманітність викликана тим, що на Золоті Піски приїжджають туристи різних вікових категорій. Сім’ї з дітьми насолоджуються добре обладнаними ігровими зонами та аквапарками. Люди старшого віку та любителі процедур обирають для себе мінеральні джерела та грязьові ванни, щоб тонізувати ніжну шкіру та наситити організм корисними речовинами. А заводна молодь шукає тут пригоди у нічних клубах та ганяється за сплесками адреналіну під час занять водними видами спорту.

Щоб урізноманітнити свій відпочинок, ви можете поєднати все це і додати кілька захоплюючих екскурсій до каплиці Святого Іоанна Хрестителя або скельного монастиря Аладжа, який зберігся тут з XIII століття.

ПАМ’ЯТКИ

Монастир Аладжа

Якщо Ви відпочиваєте поблизу м. Варна, Золоті Піски, Албена, Кранево, Балчик – рекомендуємо потрапити до Монастиру Аладжа. Монастир Аладжа розташований за 2 км від морського курорту Золоті піски і за 10 км на північ від Варни.

Увійшовши в комплекс вздовж алеєю, потрапляєте прямо до кас, вартість для дорослого 5 болгарських лев, для дітей – 2 лева. Відразу біля входу є невеликий музей, де можна ознайомитися з історією національного заповідника Аладжа.

Виник він приблизно в XI-XII століттях, коли тут почалося поселення ченців-подвижників.

Однак його печери були заселені з ранньовізантійської епохи, і з того часу в них знайшли перші археологічні матеріали – монети і кілька керамічних виробів.

Через обвалення нинішній вигляд монастиря відрізняється від оригіналу. Сьогодні можна виділити залишки 20 кімнат та 3 церков висічених у скелях, розташованих на двох рівнях, з’єднаних сходами.

Приблизно за 400-500 метрів на захід від основної частини монастиря Аладжа, біля підніжжя нижчого скелястого берега, знаходиться ще одна група кімнат, яка називається катакомбами. Вони розташовані на двох рівнях, нижній з яких був житловим, а верхній – склеп з висіченими в підлозі та п’ятьма гробницями. Знайдені тут фрагменти глиняного посуду, монети імператора Юстиніана I (527 – 565) та частини металевої кадильниці – дають підстави припускати, що «катакомби» були заселені у IV – VI століттях.


  • Орієнтовний бюджет

    € 170
  • Тип поїздки

  • Тривалість

  • Місце початку

  • Кінцевий пункт

Подібні подорожі

Албена

Албена входить до трійки найкращих курортів Болгарії. Але якщо заглибитися в історію, то саме цю місцевість можна назвати найголовнішою локацією для відпочинку, фізичного та…

Святий Влас

На узбережжі Чорного моря, по сусідству з популярним курортом Сонячний Берег, допитливий турист зможе відшукати Святий Влас. Це місто з 60-х років минулого століття вступило…

Сонячний Берег

Дрібний золотистий пісок покриває 10-кілометрову смугу пляжу, ширина якої часом досягає 100 метрів, – саме цей неймовірно просторий і прекрасний пляж приваблює туристів з ус…

Несебр

Невеликий скелястий півострів та частина прилеглої території в оточенні галасливих хвиль Чорного моря – ось і всі володіння Несебра. Це красиве містечко займає трохи менше 3…

Созополь

У південно-східній частині Болгарії розташоване чудове місто Созополь. Воно займає невеликий півострів, оточений спокійними хвилями Чорного моря. З піщаного пляжу видніється…